Sort by

Tasha has logged 95 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Education

Education

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Skylines

Skylines

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
Edit this entry  
16
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
Edit this entry  
15
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
Edit this entry  
15
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
Edit this entry  
14
Nomadland

Nomadland

2020
×
Edit this entry  
14
Mangrove

Mangrove

2020
×
Edit this entry  
20
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Trolls World Tour

Trolls World Tour

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fearless

Fearless

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Lord of the Flies

Lord of the Flies

1963
×
★★★
Edit this entry  
12
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Lu Over the Wall

Lu Over the Wall

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ride Your Wave

Ride Your Wave

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
Edit this entry  
29
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Meek's Cutoff

Meek's Cutoff

2010
×
Edit this entry  
22
Well Groomed

Well Groomed

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Legend of Hei

The Legend of Hei

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Archive

Archive

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Shirley

Shirley

2020
×
★★★★
Edit this entry  
03
Hamilton

Hamilton

2020
×
Edit this entry  
02
Kronk's New Groove

Kronk's New Groove

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Sweatbox

The Sweatbox

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★
Edit this entry  
30
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
They Might Be Giants

They Might Be Giants

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Whisker Away

A Whisker Away

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Treasure of the Sierra Madre

The Treasure of the Sierra Madre

1948
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Transfiguration

The Transfiguration

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Black Girl

Black Girl

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Woodstock

Woodstock

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Ipcress File

The Ipcress File

1965
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Assistant

The Assistant

2019
×
Edit this entry  
21
Purple Rain

Purple Rain

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Code 8

Code 8

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
Election

Election

1999
×
★★★½
Edit this entry  
12
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★
Edit this entry