• Miss Americana

    ★★★½

  • A Fall from Grace

    ★★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★

  • A Christmas Prince: The Royal Baby

    ★★

  • 1917

    ★★

  • Christmas in Rome

    ★½

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • A Christmas Movie Christmas

    ★★½

  • Countdown

    ★½

  • The Irishman

    ★★★

  • Saria

    ★★★

  • In the Shadow of the Towers: Stuyvesant High on 9/11

    ★★★½

  • Harriet

    ★★★★

  • #NoJoke

    ★★★★½

  • Downton Abbey

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Judy

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • FAT: A Documentary

    ★★

  • I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

    ★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Pavarotti

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Wine Country

    ★★★

  • Yesterday

    ★★½

  • Learning to Skateboard in a Warzone (If You're a Girl)

    ★★½

  • The Neighbors' Window

    ★★★★

  • Walk Run Cha-Cha

    ★★

  • Mystify: Michael Hutchence

    ★★★★½

  • The Dirt

    ★★★

  • Amy Schumer: Growing

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★½

  • For Sama

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • St. Louis Superman

    ★★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★½

  • David Bowie: Finding Fame

    ★★★

  • Top End Wedding

    ★★★½

  • Honeyland

    ★★★

  • Brittany Runs a Marathon

    ★★★

  • The Souvenir

    ★★★½

  • Life Overtakes Me

    ★★½

  • The Report

    ★★★

  • Late Night

    ★★★½

  • Ask Dr. Ruth

    ★★★★

  • The Edge of Democracy

    ★★

  • Fyre

    ★★½

  • Vice

    ★★★½

  • Dumplin'

    ★★★

  • The Christmas Pact

    ★★

  • A Christmas Prince: The Royal Wedding

    ★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★

  • John & Yoko: Above Us Only Sky

    ★★★

  • Christmas at Graceland

  • In the Absence

    ★★★★

  • Nefta Football Club

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★