Sort by

Tassoula has logged 100 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Vice

Vice

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Christmas Pact

The Christmas Pact

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
A Christmas Prince: The Royal Wedding

A Christmas Prince: The Royal Wedding

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Christmas at Holly Lodge

Christmas at Holly Lodge

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Christmas at Graceland

Christmas at Graceland

2018
×
Read the review Edit this entry  
10
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Widows

Widows

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
My Dinner with Hervé

My Dinner with Hervé

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Nothing Like a Dame

Nothing Like a Dame

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Phantoms

Phantoms

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Haunting

The Haunting

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Pick of the Litter

Pick of the Litter

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Bookshop

The Bookshop

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Goodbye Christopher Robin

Goodbye Christopher Robin

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Magical Mystery Tour

Magical Mystery Tour

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Juliet, Naked

Juliet, Naked

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Puzzle

Puzzle

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Steel Magnolias

Steel Magnolias

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Beatles: The First U.S. Visit

The Beatles: The First U.S. Visit

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Robin Williams: Come Inside My Mind

Robin Williams: Come Inside My Mind

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Saint

The Saint

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Yellow Submarine

Yellow Submarine

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Nine to Five

Nine to Five

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The 15:17 to Paris

The 15:17 to Paris

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Desperately Seeking Susan

Desperately Seeking Susan

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Rolling Stones Rock and Roll Circus

The Rolling Stones Rock and Roll Circus

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry