chloe has logged 64 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
4z

4z

2019
×
Edit this entry  
30
Breaking and Entering

Breaking and Entering

2017
×
Edit this entry  
30
Vigil, Split

Vigil, Split

2017
×
Edit this entry  
30
Bones

Bones

2001
×
Edit this entry  
29
Play Misty for Me

Play Misty for Me

1971
×
Edit this entry  
29
Appointment in Honduras

Appointment in Honduras

1953
×
Edit this entry  
29
Centrespread

Centrespread

1981
×
Edit this entry  
29
À l'instant

À l'instant

2008
×
Edit this entry  
29
Soft Materials

Soft Materials

2005
×
Edit this entry  
28
The Way Back

The Way Back

2020
×
Edit this entry  
27
Trance

Trance

2013
×
Edit this entry  
27
Baby's Meal

Baby's Meal

1895
×
Edit this entry  
27
India Song

India Song

1975
×
Edit this entry  
26
The Haircut

The Haircut

2017
×
Edit this entry  
26
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
Edit this entry  
25
Hereafter

Hereafter

2010
×
Edit this entry  
25
Rumble Fish

Rumble Fish

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Laurence Anyways

Laurence Anyways

2012
×
½
Edit this entry  
24
Kingyo

Kingyo

2009
×
Edit this entry  
24
L'Observateur

L'Observateur

2019
×
½
Edit this entry  
24
Waiting

Waiting

2020
×
½
Edit this entry  
24
Boxing Helena

Boxing Helena

1993
×
Edit this entry  
24
Marnie

Marnie

1964
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
Edit this entry  
23
Serenity

Serenity

2019
×
Edit this entry  
23
Céline

Céline

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Masterminds

Masterminds

2016
×
Edit this entry  
22
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
½
Edit this entry  
22
Red Tails

Red Tails

2012
×
Edit this entry  
21
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
Edit this entry  
20
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Gamer

Gamer

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Gamer

Gamer

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Gamer

Gamer

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
18
His Motorbike, Her Island

His Motorbike, Her Island

1986
×
Edit this entry  
17
Remembrance: A Portrait Study

Remembrance: A Portrait Study

1968
×
Edit this entry  
17
Secret Things

Secret Things

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Out of the Blue

Out of the Blue

1980
×
Edit this entry  
16
Mission to Mars

Mission to Mars

2000
×
Edit this entry  
16
Smiley

Smiley

2012
×
½
Edit this entry  
15
Can man skate his way into heaven?

Can man skate his way into heaven?

×
Edit this entry  
15
Anatomy of Hell

Anatomy of Hell

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Suburbs of Eden

Suburbs of Eden

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Joker

Joker

2019
×
Edit this entry  
13
Hotel

Hotel

2004
×
Edit this entry  
13
Keep It for Yourself

Keep It for Yourself

1991
×
Edit this entry  
12
Empire of the Sun

Empire of the Sun

1987
×
Edit this entry  
11
Isolation

Isolation

1974
×
Edit this entry  
11
The New World

The New World

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Even Cowgirls Get the Blues

Even Cowgirls Get the Blues

1993
×
Edit this entry