Sort by

tatehardy has logged 347 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
RED

RED

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The Fresh Prince of Bel-Air Reunion

The Fresh Prince of Bel-Air Reunion

2020
×
Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Krampus

Krampus

2015
×
★★½
Edit this entry  
23
Project X

Project X

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Once Upon a Time in America

Once Upon a Time in America

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Juice

Juice

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Big Boss

The Big Boss

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fist of Fury

Fist of Fury

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Elevator to the Gallows

Elevator to the Gallows

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Enter the Dragon

Enter the Dragon

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dumb and Dumber To

Dumb and Dumber To

2014
×
★★
Edit this entry  
20
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cherry Bomb: The Documentary

Cherry Bomb: The Documentary

2017
×
Read the review Edit this entry  
12
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★½
Edit this entry  
28
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Max Keeble's Big Move

Max Keeble's Big Move

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Billy Madison

Billy Madison

1995
×
★★★½
Edit this entry  
21
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Lost Kubrick: The Unfinished Films of Stanley Kubrick

Lost Kubrick: The Unfinished Films of Stanley Kubrick

2007
×
Read the review Edit this entry  
08
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Room 237

Room 237

2012
×
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Happy Gilmore

Happy Gilmore

1996
×
★★★½
Edit this entry  
01
Just Go with It

Just Go with It

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Big Daddy

Big Daddy

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry