• Joker

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Brightburn

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Guava Island

  • Unplanned

    ½

  • Pet Sematary

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Glass

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★½

  • Widows

    ★★★★

  • A Star Is Born

  • The Favourite

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★★

  • How It Ends

    ★★½

  • Cam

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★½

  • Hotel Artemis

    ★★

  • The House That Jack Built

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • Deadpool 2

    ★★★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Bao

    ★★★★★

  • Ready Player One

    ★★★★★

  • Unfriended: Dark Web

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Love, Simon

    ★★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • Peter Rabbit

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Searching

    ★★★★★

  • Red Carpet Icons: Golden Globes

  • Black Mirror: Crocodile

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★½

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★½

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • The Greatest Showman

    ★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Flux

    ★★★★★

  • Justice League

    ★½

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★