egg shrimp has logged 30 entries for films during July 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
Read the review Edit this entry  
30
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Pink Panther

The Pink Panther

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pinocchio

Pinocchio

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
American Honey

American Honey

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
Read the review Edit this entry  
26
Snow White and the Seven Dwarfs

Snow White and the Seven Dwarfs

1937
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Thing

The Thing

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Room

The Room

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Visit

The Visit

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Precious Puppies

Precious Puppies

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Gifted

Gifted

2017
×
Read the review Edit this entry  
16
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Just Go with It

Just Go with It

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Girl with All the Gifts

The Girl with All the Gifts

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Lady and the Tramp II: Scamp's Adventure

Lady and the Tramp II: Scamp's Adventure

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Okja

Okja

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Only Yesterday

Only Yesterday

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry