• Summerland

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Bacurau

    ★★★★★

  • Tell It to the Bees

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Dirty Computer

    ★★★★½

  • Big Little Lies

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • Room

    ★★★★★

  • The Second Mother

    ★★★★

  • Bye Bye Blondie

  • A Dog's Will

    ★★★★★

  • The Mission

    ★★½

  • The Color Purple

    ★★★★★