Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
He's Just Not That Into You

He's Just Not That Into You

2009
×
★★★½
Edit this entry  
16
About Us But Not About Us

About Us But Not About Us

2022
×
★★★
Edit this entry  
15
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
14
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★★
Edit this entry  
04
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★★★
Edit this entry  
26
Totally Fucked Up

Totally Fucked Up

1993
×
★★★★
Edit this entry  
21
Caravaggio

Caravaggio

1986
×
★★★★
Edit this entry  
06
Lady Chatterley's Lover

Lady Chatterley's Lover

1981
×
★★★½
Edit this entry  
05
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★½
Edit this entry  
01
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★
Edit this entry  
27
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Edit this entry  
26
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Joyland

Joyland

2022
×
★★★★
Edit this entry  
16
Lady Chatterley's Lover

Lady Chatterley's Lover

2022
×
★★★½
Edit this entry  
15
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★
Edit this entry  
15
Spoiler Alert

Spoiler Alert

2022
×
★★★½
Edit this entry  
14
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Edit this entry  
08
Innocents

Innocents

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
Edward II

Edward II

1991
×
★★★★
Edit this entry  
26
X

X

2022
×
★★★★
Edit this entry  
24
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Edit this entry  
20
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Marriage

The Marriage

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Edit this entry  
08
In from the Side

In from the Side

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Rosaline

Rosaline

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Lair of the White Worm

The Lair of the White Worm

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Graveyard Rats

Graveyard Rats

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lot 36

Lot 36

2022
×
★★½
Edit this entry  
16
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
This Little Love of Mine

This Little Love of Mine

2021
×
★★½
Edit this entry  
09
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★
Edit this entry  
08
Blade

Blade

1998
×
★★★½
Edit this entry  
06
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Blonde

Blonde

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sebastiane

Sebastiane

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Color of Pomegranates

The Color of Pomegranates

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★½
Edit this entry