• My Name

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • I Promised You the Moon

    ★★★★

  • Be Loved in House: I Do

    ★★

  • Cruella

    ★★★★½

  • 2gether: The Movie

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Ride or Die

    ★½

  • Save Ralph

  • We Best Love: Fighting Mr. 2nd

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Creating The Queen's Gambit

  • We Best Love

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • I Told Sunset About You

    ★★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Boys in the Band

    ★★★★½

  • Beyto

    ★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Given

    ★★★★★

  • Summer of 85

    ★★★★

  • Two Little Boys

  • Where Your Eyes Linger

    ★★

  • Money Heist: The Phenomenon

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★★★

  • 2gether: The Series

    ★★★

  • The World's First Love: Proposal

    ★★★★

  • 365 Days

    ½

  • 6 Underground

    ★★★½

  • FAG

    ★★½

  • Frozen II

    ★★★★

  • Eli

    ★★

  • Extraordinary You

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Strangers From Hell

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Given

    ★★★★★

  • Kiss of the Rabbit God

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

  • Matthias & Maxime

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • And Then We Danced

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Good Boys

    ★★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★★

  • The Boy Who Harnessed the Wind

    ★★★

  • Escape Room

    ½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

  • One Love

    ★★★

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★½

  • Benjamin

    ★★★½

  • No Escape Room

    ★½

  • mid90s

    ★★★½

  • Giant Little Ones

  • Boy Erased

    ★★★½

  • I Am Jonas

    ★★★★

  • Bodyguard

    ★★★½

  • Banana Fish

    ★★★★★

  • Üç Harfliler: Beddua

    ★★