Sort by
  • The Last Kingdom: Seven Kings Must Die

    ★★★½

  • Babylon

    ★★★★

  • Alkhallat+

  • Mirror

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★½

  • Till

    ★★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • The Menu

    ★★½

  • Causeway

    ★★½

  • No Bears

    ★★★½

  • The Woman King

    ★★½

  • Blonde

    ★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • The Whale

    ★★★½

  • Empire of Light

    ★★★½

  • Argentina, 1985

    ★★★★

  • Pearl

    ★★★

  • Women Talking

    ★★★

  • Bones and All

    ★½

  • Nope

    ★★

  • Bullet Train

    ★★★

  • Hustle

    ★★★½

  • What Is a Woman?

  • Broker

    ★★★

  • Elvis

    ★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Return to Seoul

    ★★★½

  • Holy Spider

    ★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • Aftersun

    ★★★★

  • Men

    ★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★½

  • EO

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Psycho

  • Deep Water

    ★★½

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • The Novelist’s Film

    ★★★★

  • The Quiet Girl

    ★★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★½

  • You Won't Be Alone

    ★★★

  • Emergency

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • Ciao Alberto

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Dexter: New Blood

  • Finch

    ★★★½

  • Dave Chappelle: The Closer

  • No Time to Die

    ★★★

  • Britney vs. Spears

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Help

    ★★★½

  • The Death of David Cronenberg

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • The Humans

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • Scenes from a Marriage

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Old Henry

    ★★★

  • Happening

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★