Sort by
  • Smile

    ★★½

  • Blonde

  • Pearl

    ★★★★½

  • Purple Hearts

  • Nope

    ★★★★½

  • Minions: The Rise of Gru

  • Norm Macdonald: Nothing Special

  • Elvis

    ★★★★½

  • Funny Pages

    ★★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • The Offer

    ★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Marry Me

    ★★★

  • The Janes

  • Don't Look Up

    ★★★

  • West Side Story

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Sing 2

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Save Ralph

  • Bad Trip

    ★★★½

  • The Scary of Sixty-First

    ★½

  • Allen v. Farrow

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • On the Count of Three

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★½

  • Pretend It's a City

  • The Prom

  • Making The Irishman

  • Happiest Season

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • An American Pickle

    ★★★

  • Hamilton

  • Martin Scorsese's Quarantine Short Film

  • Hollywood

  • Unorthodox

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • Natalie Wood: What Remains Behind

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★★

  • Black Bear

    ★★★★½

  • Spree

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

  • The Collaboration Of A Lifetime: Scorsese’s Epic The Irishman

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Irishman: In Conversation

  • Frozen II