• Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Being the Ricardos

    ★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Jonas Brothers Family Roast

    ★½

  • Adele One Night Only

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Love Hard

    ½

  • Eternals

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★

  • The Humans

    ★★

  • The Last Duel

  • star-crossed: the film

  • Last Night in Soho

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★½

  • Dune

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★

  • Belfast

    ★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Suicide Squad

  • Red Rocket

    ★★½

  • Titane

    ★★½

  • Petrov's Flu

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Bergman Island

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Mothering Sunday

    ★½

  • Benedetta

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★

  • Annette

    ½

  • In the Heights

  • Friends: The Reunion

    ★½

  • Cruella

    ★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★

  • Petite Maman

    ★★★½

  • Moxie

    ★★

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Passing

    ★★½

  • Malcolm & Marie

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom: A Legacy Brought to Screen

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Wild Mountain Thyme

    ½

  • The Midnight Sky

  • Let Them All Talk

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★

  • The Prom

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★½

  • Happiest Season

    ★½

  • Ethos

    ★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ½

  • Mank

    ★★★★

  • Holidate

    ★½

  • The Undoing

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★