taxidriver7 has logged 53 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Metamorphosis of Birds

The Metamorphosis of Birds

2020
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Painter and the Thief

The Painter and the Thief

2020
×
★★★
Edit this entry  
31
Bloody Nose, Empty Pockets

Bloody Nose, Empty Pockets

2020
×
★★★
Edit this entry  
31
The Woman Who Ran

The Woman Who Ran

2020
×
★★
Edit this entry  
30
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★½
Edit this entry  
30
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
Minari

Minari

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
Black Is King

Black Is King

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Lemonade

Lemonade

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Wild Mountain Thyme

Wild Mountain Thyme

2020
×
½
Edit this entry  
26
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
½
Edit this entry  
26
The Nest

The Nest

2020
×
★★
Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★½
Edit this entry  
26
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
Edit this entry  
26
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★
Edit this entry  
26
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★
Edit this entry  
26
Another Round

Another Round

2020
×
★★½
Edit this entry  
26
The Surrogate

The Surrogate

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Ma Rainey's Black Bottom: A Legacy Brought to Screen

Ma Rainey's Black Bottom: A Legacy Brought to Screen

2020
×
Edit this entry  
25
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★½
Edit this entry  
24
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
Gaga: Five Foot Two

Gaga: Five Foot Two

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★
Edit this entry  
23
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
He's Just Not That Into You

He's Just Not That Into You

2009
×
★★
Edit this entry  
12
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★
Edit this entry  
12
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★
Edit this entry  
11
The Prom

The Prom

2020
×
Edit this entry  
09
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★½
Edit this entry  
09
About a Boy

About a Boy

2002
×
★★½
Edit this entry  
09
Nerve

Nerve

2016
×
★★½
Edit this entry  
08
Kicking and Screaming

Kicking and Screaming

1995
×
★★½
Edit this entry  
08
Sense and Sensibility

Sense and Sensibility

1995
×
★★★★
Edit this entry  
06
How to Build a Girl

How to Build a Girl

2019
×
★½
Edit this entry  
06
Meeting Jim

Meeting Jim

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Neighbors

Neighbors

2014
×
★½
Edit this entry  
06
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★
Edit this entry  
05
First Cow

First Cow

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
Black Bear

Black Bear

2020
×
★½
Edit this entry  
05
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★½
Edit this entry  
05
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★
Edit this entry