Sort by

TAYA777 has logged 319 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Reminiscences of a Journey to Lithuania

Reminiscences of a Journey to Lithuania

1972
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Punk Singer

The Punk Singer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Smithereens

Smithereens

1982
×
★★★★
Edit this entry  
28
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Jane B. by Agnès V.

Jane B. by Agnès V.

1988
×
★★★★
Edit this entry  
24
Song of Avignon

Song of Avignon

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Little Women

Little Women

1994
×
★★★★
Edit this entry  
21
Fish Tank

Fish Tank

2009
×
★★★★
Edit this entry  
21
Kate Bush Christmas Special

Kate Bush Christmas Special

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Barcelona

Barcelona

1994
×
★★★½
Edit this entry  
19
Long Toast

Long Toast

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★
Edit this entry  
16
One Sings, the Other Doesn't

One Sings, the Other Doesn't

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★
Edit this entry  
11
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Rabid

Rabid

1977
×
★★★
Edit this entry  
08
Metropolitan

Metropolitan

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
28
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★
Edit this entry  
26
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Brown Bunny

The Brown Bunny

2003
×
★★★★
Edit this entry  
20
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Last Days of Disco

The Last Days of Disco

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★½
Edit this entry  
13
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
12
Kitty

Kitty

2016
×
Edit this entry  
11
Hour of the Wolf

Hour of the Wolf

1968
×
★★★★
Edit this entry  
11
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
09
Multiple Maniacs

Multiple Maniacs

1970
×
★★★½
Edit this entry  
08
Totally Fucked Up

Totally Fucked Up

1993
×
★★★½
Edit this entry  
08
Grey Gardens

Grey Gardens

1975
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
07
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry