• Fresh

    ★★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • My Christmas Family Tree

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • He's All That

    ½

  • Candyman

    ★★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • The Forever Purge

    ★★★

  • F9

    ★★

  • The Little Things

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Soul

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★½

  • You Should Have Left

    ★★

  • Becky

    ★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★

  • Waiting

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Brahms: The Boy II

    ½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Fantasy Island

    ★★

  • Zola

    ★★★½

  • The Night House

    ★★★½

  • Black Bear

    ★★★★

  • The Turning

    ★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Noelle

    ★★½

  • Let It Snow

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • The Wave

    ★★½

  • Saint Maud

    ★★★★

  • The Goldfinch

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★½

  • Waves

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★★½

  • The Art of Racing in the Rain

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Crawl

    ★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Child's Play

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★

  • Good Omens

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★