Sort by

tay has logged 38 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Joyeux Noel

Joyeux Noel

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hush

Hush

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Buffaloed

Buffaloed

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
F9

F9

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Would You Rather

Would You Rather

2012
×
★★★★
Edit this entry  
26
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry