• K-ON! The Movie

  • The Third Man

    ★★★★

  • The Human Condition

    ★★★★

  • The Human Condition III: A Soldier's Prayer

    ★★★★

  • The Human Condition II: Road to Eternity

    ★★★★

  • GoodFellas

    ★★★

  • The Silence of the Lambs

  • The Human Condition I: No Greater Love

    ★★★★

  • Dirty Harry

    ★★★

  • Paths of Glory

    ★★★★

  • 13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

    ★★★★★

  • Whiplash

  • Inglourious Basterds

  • Joker

    ★★

  • The Set-Up

    ★★★★

  • October Rumbles

    ★★★

  • The Great Dictator

  • The Evil Within

    ★★★★