Sort by

Taylor has logged 184 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Greenberg

Greenberg

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Margot at the Wedding

Margot at the Wedding

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Busting a Nut

Busting a Nut

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Highball

Highball

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Mr. Jealousy

Mr. Jealousy

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Kicking and Screaming

Kicking and Screaming

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
xXx: Return of Xander Cage

xXx: Return of Xander Cage

2017
×
Read the review Edit this entry  
17
6 Underground

6 Underground

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
Waves

Waves

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Woman Is a Woman

A Woman Is a Woman

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sunshine Bob

Sunshine Bob

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Fall

The Fall

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Next Floor

Next Floor

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Kitty

Kitty

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Cutting Edge: The Magic of Movie Editing

The Cutting Edge: The Magic of Movie Editing

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Viva

Viva

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Hypnotist

The Hypnotist

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Visit from the Incubus

A Visit from the Incubus

2001
×
★★★★
Edit this entry  
31
Three Examples of Myself as Queen

Three Examples of Myself as Queen

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Satantango

Satantango

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mother

Mother

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry