Taylor has logged 19 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Panthers

Black Panthers

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
La Collectionneuse

La Collectionneuse

1967
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
My Night at Maud's

My Night at Maud's

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Suzanne's Career

Suzanne's Career

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Bakery Girl of Monceau

The Bakery Girl of Monceau

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Redline

Redline

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Unstoppable

Unstoppable

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Scoob!

Scoob!

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
Contagion

Contagion

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Agent Cody Banks

Agent Cody Banks

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
So Basically

So Basically

×
Read the review Edit this entry  
14
Duranfeld

Duranfeld

×
Read the review Edit this entry  
12
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Visit

Visit

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Run Lola Run

Run Lola Run

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
New York New York

New York New York

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
To Live

To Live

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry