• The Godfather

    ★★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • The Lobster

    ★★★★★

  • Whiplash

    ★★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★★

  • Submarine

    ★★★★★

  • There Will Be Blood

    ★★★★★

  • City of God

    ★★★★★

  • Fight Club

    ★★★★★

  • Blue Velvet

    ★★★★★

  • Raging Bull

    ★★★★★

  • Annie Hall

    ★★★★★

  • Taxi Driver

    ★★★★★

  • A Clockwork Orange

    ★★★★★

  • 2001: A Space Odyssey

    ★★★★★