• Fallen Angels

    ★★★★★

  • 7 Days in Hell

    ★★★★★

  • Manhunter

    ★★★★★

  • Re-Animated

    ★★★★★

  • Master and Commander: The Far Side of the World

    ★★★★★

  • Thief

    ★★★★★

  • Black Mirror: White Christmas

    ★★★★★

  • Black Mirror: The Entire History of You

    ★★★★★

  • L.A. Confidential

    ★★★★★

  • Stranger Than Paradise

    ★★★★★

  • Pauline at the Beach

    ★★★★★

  • Rosemary's Baby

    ★★★★★

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

    ★★★★★

  • Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

    ★★★★★

  • Agincourt

    ★★★★★

  • Vivre Sa Vie

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★★