Sort by

taylor has logged 37 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Angry Birds Movie 2

The Angry Birds Movie 2

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Little

Little

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Winter's Bone

Winter's Bone

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Kacey Musgraves Christmas Show

The Kacey Musgraves Christmas Show

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Noelle

Noelle

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Cats

Cats

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
Read the review Edit this entry  
17
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Waves

Waves

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
Joker

Joker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Ma

Ma

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Ma

Ma

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Edit this entry