Sort by

taylor has logged 289 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Sabrina

Sabrina

1995
×
★★★★
Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Platoon

Platoon

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Little Women

Little Women

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1994
×
★★★½
Edit this entry  
23
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Peter's To-Do List

Peter's To-Do List

2019
×
Edit this entry  
15
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

2020
×
Edit this entry  
10
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Far from the Tree

Far from the Tree

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Come Together

Come Together

2016
×
Read prior review Edit this entry  
07
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
Edit this entry  
02
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Edit this entry  
27
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
24
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Edit this entry  
21
Thor

Thor

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Muppets Christmas: Letters to Santa

A Muppets Christmas: Letters to Santa

2008
×
★★
Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Red Notice

Red Notice

2021
×
Edit this entry  
13
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Under the Helmet: The Legacy of Boba Fett

Under the Helmet: The Legacy of Boba Fett

2021
×
Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Edit this entry  
12
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Passing

Passing

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry