• Midsommar

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Us

    ★★

  • Waco

    ★★★★★

  • Blue Planet II

    ★★★★★

  • Planet Earth II

    ★★★★★

  • Moonlight

    ★★★★

  • The Lobster

    ★★★★

  • What We Do in the Shadows

    ★★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★★

  • WALL·E

    ★★★★

  • Pan's Labyrinth

    ★★★½

  • Little Miss Sunshine

    ★★★★

  • Kill Bill: Vol. 2

    ★★★★★

  • Shaun of the Dead

    ★★★½

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★★

  • Finding Nemo

    ★★★★

  • Spirited Away

    ★★★★★

  • Shrek

    ★★★★★

  • American Beauty

    ★★★½

  • The Truman Show

    ★★★★

  • Jurassic Park

    ★★★★