• Super Mario Bros.

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Dune

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • My Hero Academia: World Heroes' Mission

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • Loki

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★★★

  • Thunder Force

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★½

  • Yes Day

    ★★★

  • Moxie

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • R#J

    ★★★★½

  • A Glitch in the Matrix

    ★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • We Can Be Heroes

    ★½

  • The Last Blockbuster

    ★★★★½

  • The Prom

    ★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★½

  • After We Collided

  • The Old Guard

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Artemis Fowl

    ★★

  • Taylor Swift City of Lover Concert

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • Extraction

    ★★★½

  • Tigertail

    ★★★★

  • The Trials of Gabriel Fernandez

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • My Spy

    ★★★

  • My Hero Academia: Heroes Rising

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★★½

  • Noelle

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Tall Girl

  • Knives Out

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • The King

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Falling Inn Love

    ★★½

  • Weathering with You

    ★★★★½

  • The Lion King

    ★★★½

  • Pokémon: Mewtwo Strikes Back - Evolution

  • Anima

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Toy Story 4

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Dark Phoenix

    ★½

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Good Omens

    ★★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Murder Mystery

    ★★★