• Candyman

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • In the Heights

    ★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • H.A.G.S. (Have a Good Summer)

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Voyagers

    ★★

  • Save Ralph

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Monday

    ★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★★

  • The Human Voice

    ★★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • The Lovebirds

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★★

  • Emma.

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • 21 Bridges

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Synchronic

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Pure

    ★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Babyteeth

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Ford v Ferrari

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★★

  • Villains

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Glass

    ★★★½

  • Vice

    ★★★★

  • Bumblebee

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Venom

    ★★★★

  • A Million Little Pieces

    ★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★★★

  • The Nun

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Bad Samaritan

    ★★★

  • The Cloverfield Paradox

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • American Animals

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • Heaven Without People

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Unicorn Store

    ★★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★★

  • It

    ★★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • 6 Days

    ★★★½

  • Good Time

  • Cars 3

    ★★★