Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Platform

The Platform

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Houses October Built

The Houses October Built

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Open Season

Open Season

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Saw

Saw

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Stranger Than Fiction

Stranger Than Fiction

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Moana

Moana

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
6 Days

6 Days

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Divergent

Divergent

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

2006
×
★★½
Edit this entry  
05
The Boondock Saints

The Boondock Saints

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Fault in Our Stars

The Fault in Our Stars

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
Read the review Edit this entry  
31
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Human Voice

The Human Voice

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Villains

Villains

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lazarus Effect

The Lazarus Effect

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sofia Coppola's Little Mermaid

Sofia Coppola's Little Mermaid

2014
×
Read the review Edit this entry  
20
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Good Time

Good Time

2017
×
Read the review Edit this entry