Sort by

Tarryn-tino has logged 521 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dinner for One

Dinner for One

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Killer

The Killer

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Election 2

Election 2

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Assassination

Assassination

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
mother!

mother!

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Election

Election

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Secret Lives: Hidden Children and Their Rescuers During WWII

Secret Lives: Hidden Children and Their Rescuers During WWII

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Brink

The Brink

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Burnt Offerings

Burnt Offerings

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
This Is Not What I Expected

This Is Not What I Expected

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Mimic

The Mimic

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Big Match

Big Match

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Nativity Story

The Nativity Story

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Far from the Madding Crowd

Far from the Madding Crowd

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Shoot 'Em Up

Shoot 'Em Up

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
SPL II: A Time for Consequences

SPL II: A Time for Consequences

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hot Shots! Part Deux

Hot Shots! Part Deux

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Turn Left, Turn Right

Turn Left, Turn Right

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mimic

Mimic

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
My Left Eye Sees Ghosts

My Left Eye Sees Ghosts

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Infernal Affairs III

Infernal Affairs III

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Warrior

Warrior

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Locke

Locke

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bronson

Bronson

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Infernal Affairs II

Infernal Affairs II

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Infernal Affairs

Infernal Affairs

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Aberdeen

Aberdeen

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Kickboxer: Retaliation

Kickboxer: Retaliation

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Kickboxer: Vengeance

Kickboxer: Vengeance

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Kickboxer

Kickboxer

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Going by the Book

Going by the Book

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Bonneville

Bonneville

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Return from Witch Mountain

Return from Witch Mountain

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
A Special Lady

A Special Lady

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mad World

Mad World

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Deathgasm

Deathgasm

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Her Love Boils Bathwater

Her Love Boils Bathwater

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
Read the review Edit this entry  
23
Bad Genius

Bad Genius

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
My Fair Lady

My Fair Lady

1964
×
★★½
Read the review Edit this entry