Sort by

Tarryn-tino has logged 43 entries for films during October 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Julia's Eyes

Julia's Eyes

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
X-Men

X-Men

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Hills Have Eyes Part II

The Hills Have Eyes Part II

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Pulse

Pulse

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Within the Woods

Within the Woods

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cannibal! The Musical

Cannibal! The Musical

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Sunday

Black Sunday

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Return of the Texas Chainsaw Massacre

The Return of the Texas Chainsaw Massacre

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
I Spit on Your Grave 2

I Spit on Your Grave 2

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
I Spit on Your Grave

I Spit on Your Grave

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Haunting

The Haunting

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
By the Time It Gets Dark

By the Time It Gets Dark

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hard Boiled

Hard Boiled

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Pirates

The Pirates

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fist of Legend

Fist of Legend

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Rock of Ages

Rock of Ages

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ravenous

Ravenous

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Midnight Runners

Midnight Runners

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Boy

Boy

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Mangler

The Mangler

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Saving Mr. Wu

Saving Mr. Wu

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Lion

Lion

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Diabolique

Diabolique

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Diary of the Dead

Diary of the Dead

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Taxi Driver

A Taxi Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Body Bags

Body Bags

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pride and Prejudice and Zombies

Pride and Prejudice and Zombies

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry