Tarryn-tino has logged 555 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Full Contact

Full Contact

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
2046

2046

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Hanezu

Hanezu

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Tai-Chi Master

Tai-Chi Master

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
New Dragon Gate Inn

New Dragon Gate Inn

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Dances with Wolves

Dances with Wolves

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Plush

Plush

2013
×
Read the review Edit this entry  
29
True Legend

True Legend

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Catfight

Catfight

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Necktie

Necktie

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Christmas on July 24th Avenue

Christmas on July 24th Avenue

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Tokyo Ghoul

Tokyo Ghoul

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Net

The Net

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
First Match

First Match

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Us and Them

Us and Them

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Green Room

Green Room

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Marvin's Room

Marvin's Room

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dara

Dara

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Roof Needs Mowing

The Roof Needs Mowing

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Angela's Christmas

Angela's Christmas

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Crouching Tiger, Hidden Dragon: Sword of Destiny

Crouching Tiger, Hidden Dragon: Sword of Destiny

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Big Bad Wolves

Big Bad Wolves

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Muriel's Wedding

Muriel's Wedding

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hard Candy

Hard Candy

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Artist

The Artist

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Beverly Hills Cop III

Beverly Hills Cop III

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Beverly Hills Cop II

Beverly Hills Cop II

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry