Tarryn-tino has logged 35 entries for films during October 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Maniac Cop

Maniac Cop

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Clockwork

Clockwork

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
From the Drain

From the Drain

1967
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Invaders from Mars

Invaders from Mars

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Night Swim

Night Swim

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Trunk

Trunk

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Vienna Waits for You

Vienna Waits for You

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ko-Ko's Haunted House

Ko-Ko's Haunted House

1928
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
From Beyond

From Beyond

1986
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Crocodile

Crocodile

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The Blob

The Blob

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dracula

Dracula

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Howling

The Howling

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Cabinet of Dr. Caligari

The Cabinet of Dr. Caligari

1920
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Bookshop

The Bookshop

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Last Airbender

The Last Airbender

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Sabotage

Sabotage

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Mighty Ducks

The Mighty Ducks

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Predator

The Predator

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
★½
Read the review Edit this entry