Sort by

Tarryn-tino has logged 444 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dinner for One

Dinner for One

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Candyman

Candyman

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Festival

The Festival

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Hustle

The Hustle

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Force Majeure

Force Majeure

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Farewell My Concubine

Farewell My Concubine

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Naked Gun 33⅓: The Final Insult

Naked Gun 33⅓: The Final Insult

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
A New Way Home

A New Way Home

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Invention of Lying

The Invention of Lying

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Zombies

Zombies

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Green Lantern

Green Lantern

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Nestor, the Long-Eared Christmas Donkey

Nestor, the Long-Eared Christmas Donkey

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The 13th Warrior

The 13th Warrior

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Ladykillers

The Ladykillers

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Joyful Noise

Joyful Noise

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
North Country

North Country

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Terms of Endearment

Terms of Endearment

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Velvet Goldmine

Velvet Goldmine

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Oliver!

Oliver!

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Man Who Fell to Earth

The Man Who Fell to Earth

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Say Anything...

Say Anything...

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Doctor Mack

Doctor Mack

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Bridge on the River Kwai

The Bridge on the River Kwai

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jallikattu

Jallikattu

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
River of Grass

River of Grass

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Ninth Gate

The Ninth Gate

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Cold Pursuit

Cold Pursuit

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Wonder Wheel

Wonder Wheel

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Slender Man

Slender Man

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Woman and the Glacier

Woman and the Glacier

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry