Sort by

Tarryn-tino has logged 67 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ryuichi Sakamoto: Coda

Ryuichi Sakamoto: Coda

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
I Am Jane Doe

I Am Jane Doe

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Silence

The Silence

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Take Point

Take Point

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Collateral Beauty

Collateral Beauty

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Soni

Soni

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Beasts of No Nation

Beasts of No Nation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Illang: The Wolf Brigade

Illang: The Wolf Brigade

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Benji

Benji

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Moana

Moana

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
LALU

LALU

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Unstoppable

Unstoppable

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dragonball Evolution

Dragonball Evolution

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Orchestra

The Orchestra

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Arnav at Six

Arnav at Six

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Baader Meinhof Complex

The Baader Meinhof Complex

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fyre

Fyre

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dreaming Murakami

Dreaming Murakami

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nagina

Nagina

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Magic Crystal

Magic Crystal

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Money Pit

The Money Pit

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Hitcher

The Hitcher

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Revenger

Revenger

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Legacy of Rage

Legacy of Rage

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Berlin File

The Berlin File

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Secret Country: The First Australians Fight Back

The Secret Country: The First Australians Fight Back

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Easter Parade

Easter Parade

1948
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Survival Family

Survival Family

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Chasing Great

Chasing Great

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Split

Split

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Judgment at Nuremberg

Judgment at Nuremberg

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fast Times at Ridgemont High

Fast Times at Ridgemont High

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Tunnel

Tunnel

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Shipping News

The Shipping News

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Lincoln

Lincoln

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Martial Arts of Shaolin

Martial Arts of Shaolin

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Spanish Apartment

The Spanish Apartment

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dust in the Wind

Dust in the Wind

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Operações Especiais

Operações Especiais

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
I Am Sun Mu

I Am Sun Mu

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Horror Story

Horror Story

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
P

P

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The Color of Money

The Color of Money

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Beast

Beast

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry