Sort by

Matt has logged 58 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
They Live

They Live

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Greenland

Greenland

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
One Hour Photo

One Hour Photo

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The Door in the Woods

The Door in the Woods

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spiral

Spiral

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Shed

The Shed

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
1BR

1BR

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Project Power

Project Power

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spree

Spree

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Host

Host

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Rental

The Rental

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Becky

Becky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
7500

7500

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Timecrimes

Timecrimes

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Contagion

Contagion

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
11.22.63

11.22.63

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Scoob!

Scoob!

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Out

Out

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Onward

Onward

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Standoff at Sparrow Creek

The Standoff at Sparrow Creek

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Weeknd: After Hours

The Weeknd: After Hours

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry