Sort by

tazz13 has logged 147 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Last Airbender

The Last Airbender

2010
×
Read the review Edit this entry  
30
The Return of the Texas Chainsaw Massacre

The Return of the Texas Chainsaw Massacre

1995
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Super 8

Super 8

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Krampus

Krampus

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Twin Peaks: The Missing Pieces

Twin Peaks: The Missing Pieces

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Happening

The Happening

2008
×
Read the review Edit this entry  
22
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Predator

The Predator

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Blockers

Blockers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Elf

Elf

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lady in the Water

Lady in the Water

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Leprechaun Returns

Leprechaun Returns

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ernest Saves Christmas

Ernest Saves Christmas

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Max Payne

Max Payne

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Candyman: Farewell to the Flesh

Candyman: Farewell to the Flesh

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Village

The Village

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Shocker

Shocker

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Saw V

Saw V

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Signs

Signs

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Saw III

Saw III

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Saw II

Saw II

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Saw

Saw

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Prom Night

Prom Night

2008
×
Read the review Edit this entry  
25
Prom Night IV: Deliver Us from Evil

Prom Night IV: Deliver Us from Evil

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

2010
×
★★
Read the review Edit this entry