Sort by

tazz13 has logged 39 entries for films during November 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Saw III

Saw III

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Saw II

Saw II

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Saw

Saw

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Prom Night

Prom Night

2008
×
Read the review Edit this entry  
25
Prom Night IV: Deliver Us from Evil

Prom Night IV: Deliver Us from Evil

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Silent Hill: Revelation 3D

Silent Hill: Revelation 3D

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Cult of Chucky

Cult of Chucky

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Curse of Chucky

Curse of Chucky

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Child's Play 3

Child's Play 3

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Phenomena

Phenomena

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Children of the Corn: Runaway

Children of the Corn: Runaway

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry