tazz13 has logged 655 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Last Samurai

The Last Samurai

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Under Siege 2: Dark Territory

Under Siege 2: Dark Territory

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Fan

The Fan

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Can't Hardly Wait

Can't Hardly Wait

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Baby

The Baby

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ghost

Ghost

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Long Riders

The Long Riders

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Creepshow Holiday Special

A Creepshow Holiday Special

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Porky's

Porky's

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Golden Years

Golden Years

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Frosty the Snowman

Frosty the Snowman

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Johnny Mnemonic

Johnny Mnemonic

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Another 48 Hrs.

Another 48 Hrs.

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dead End

Dead End

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Days of Thunder

Days of Thunder

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Thor

Thor

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Look What's Happened to Rosemary's Baby

Look What's Happened to Rosemary's Baby

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Just Friends

Just Friends

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
All Is Bright

All Is Bright

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry