Sort by

tazz13 has logged 596 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
My Dad's Christmas Date

My Dad's Christmas Date

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Overdrive

Overdrive

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Underwater

Underwater

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Night Clerk

The Night Clerk

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Copshop

Copshop

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hoosiers

Hoosiers

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
2021 Atlanta Braves: The Official World Series Film

2021 Atlanta Braves: The Official World Series Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Predator

Predator

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Michael Lives: The Making of Halloween

Michael Lives: The Making of Halloween

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Peter's To-Do List

Peter's To-Do List

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Paranormal Activity 4

Paranormal Activity 4

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Caddyshack

Caddyshack

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Quicksilver Highway

Quicksilver Highway

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Paranormal Activity 3

Paranormal Activity 3

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Never Say Never Again

Never Say Never Again

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Phantom of the Mall: Eric's Revenge

Phantom of the Mall: Eric's Revenge

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Nightmares & Dreamscapes: From the Stories of Stephen King

Nightmares & Dreamscapes: From the Stories of Stephen King

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
'Twas the Night Before Christmas

'Twas the Night Before Christmas

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Holidate

Holidate

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry