Sort by

tazz13 has logged 47 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Butcher, Baker, Nightmare Maker

Butcher, Baker, Nightmare Maker

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Edge of the Axe

Edge of the Axe

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Go

Go

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Ward

The Ward

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dark Night of the Scarecrow

Dark Night of the Scarecrow

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Great White

Great White

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Game

The Game

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Night of the Comet

Night of the Comet

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Razorback

Razorback

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Things Heard & Seen

Things Heard & Seen

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Night of the Demons

Night of the Demons

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
In Search of Darkness: Part II

In Search of Darkness: Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Friday the 13th: A New Beginning

Friday the 13th: A New Beginning

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Star Wars Biomes

Star Wars Biomes

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Virtuosity

Virtuosity

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Program

The Program

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
A Creepshow Animated Special

A Creepshow Animated Special

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The 5th Wave

The 5th Wave

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sasquatch

Sasquatch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry