Sort by

Tom has logged 13 entries for films during May 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Super 8

Super 8

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★½
Edit this entry  
24
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mad Max

Mad Max

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Chappie

Chappie

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Alan Partridge: Alpha Papa

Alan Partridge: Alpha Papa

2013
×
★★★★
Edit this entry  
10
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry