• Extinct

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

  • Together Together

    ★★★★

  • On the Count of Three

    ★★★½

  • CODA

    ★★★★

  • The Dig

    ★★★½

  • News of the World

    ★★★

  • The Croods: A New Age

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★½

  • Shithouse

    ★★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Rebecca

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

  • The Secret Garden

    ★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★★

  • Greyhound

    ★★★½

  • Four Kids and It

    ★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • Nine Days

    ★★★½

  • Horse Girl

    ★★★

  • Surge

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 6 Underground

    ★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Gemini Man

    ★★½

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★½

  • Harriet

    ★★★

  • Guns Akimbo

    ★★½

  • Bad Education

    ★★★½

  • The Goldfinch

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Abominable

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★

  • The King

    ★★★½

  • The Laundromat

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Judy

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • The Aeronauts

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½