Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
May December

May December

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Last Samurai

The Last Samurai

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Thanksgiving

Thanksgiving

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dream Scenario

Dream Scenario

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
Read the review Edit this entry  
21
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Exorcist: Believer

The Exorcist: Believer

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Saw X

Saw X

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
When Evil Lurks

When Evil Lurks

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Pet Sematary: Bloodlines

Pet Sematary: Bloodlines

2023
×
Read the review Edit this entry  
30
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Creator

The Creator

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★★★
Edit this entry  
23
Das Boot

Das Boot

1981
×
★★★½
Edit this entry  
21
Dumb Money

Dumb Money

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
No One Will Save You

No One Will Save You

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Nun II

The Nun II

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Vanishing

The Vanishing

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Gnomes!

Gnomes!

2022
×
Edit this entry  
05
Holly Slept Over

Holly Slept Over

2020
×
★½
Edit this entry  
04
Strays

Strays

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Pumping Iron

Pumping Iron

1977
×
★★★
Edit this entry  
24
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Blood and Ties

Blood and Ties

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ran

Ran

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Gran Turismo

Gran Turismo

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dead Man

Dead Man

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Big Shark

Big Shark

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Cobweb

Cobweb

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Barbie

Barbie

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
Read the review Edit this entry  
19
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
They Cloned Tyrone

They Cloned Tyrone

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Joy Ride

Joy Ride

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Insidious: The Red Door

Insidious: The Red Door

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Little Fish

Little Fish

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Little Death

The Little Death

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Missing

Missing

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry