Sort by

Omar has logged 27 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
4 Months, 3 Weeks and 2 Days

4 Months, 3 Weeks and 2 Days

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Defending Jacob

Defending Jacob

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Shirley

Shirley

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Boyz n the Hood

Boyz n the Hood

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Imposter

The Imposter

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
14 Cameras

14 Cameras

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Monos

Monos

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
At the Heart of Gold: Inside the USA Gymnastics Scandal

At the Heart of Gold: Inside the USA Gymnastics Scandal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Tinker Tailor Soldier Spy

Tinker Tailor Soldier Spy

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
07
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Come to Daddy

Come to Daddy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Timecrimes

Timecrimes

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Middleditch & Schwartz

Middleditch & Schwartz

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Creep

Creep

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Goldman v Silverman

Goldman v Silverman

2020
×
Edit this entry