TCromps has logged 151 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Cube

Cube

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sympathy for Lady Vengeance

Sympathy for Lady Vengeance

2005
×
★★★★
Edit this entry  
18
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Star Trek: Insurrection

Star Trek: Insurrection

1998
×
★★★
Edit this entry  
28
The Meaning of Life

The Meaning of Life

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Star Trek: First Contact

Star Trek: First Contact

1996
×
★★★★
Edit this entry  
26
Star Trek: Generations

Star Trek: Generations

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Jungle Book

The Jungle Book

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Sword in the Stone

The Sword in the Stone

1963
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
101 Dalmatians II: Patch's London Adventure

101 Dalmatians II: Patch's London Adventure

2003
×
Read the review Edit this entry  
19
One Hundred and One Dalmatians

One Hundred and One Dalmatians

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

1959
×
★★★
Edit this entry  
15
Lady and the Tramp II: Scamp's Adventure

Lady and the Tramp II: Scamp's Adventure

2001
×
Edit this entry  
09
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Peter Pan

Peter Pan

1953
×
★★½
Edit this entry  
08
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★
Edit this entry  
08
Cinderella III: A Twist in Time

Cinderella III: A Twist in Time

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Cinderella II: Dreams Come True

Cinderella II: Dreams Come True

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Cinderella

Cinderella

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Adventures of Ichabod and Mr. Toad

The Adventures of Ichabod and Mr. Toad

1949
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Melody Time

Melody Time

1948
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fun and Fancy Free

Fun and Fancy Free

1947
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Three Caballeros

The Three Caballeros

1944
×
★★½
Edit this entry  
18
Saludos Amigos

Saludos Amigos

1942
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Loki

Loki

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bambi II

Bambi II

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bambi

Bambi

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dumbo

Dumbo

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Fantasia

Fantasia

1940
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pinocchio

Pinocchio

1940
×
★★★½
Edit this entry  
05
Snow White and the Seven Dwarfs

Snow White and the Seven Dwarfs

1937
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Kramer vs. Kramer

Kramer vs. Kramer

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Last Unicorn

The Last Unicorn

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Grease

Grease

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Charlie Wilson's War

Charlie Wilson's War

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Golden Arm

Golden Arm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Take Shelter

Take Shelter

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Okja

Okja

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry