• The Babysitter

    ★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • 1922

    ★★★★

  • Anna and the Apocalypse

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • It

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • First Reformed

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • Mary and the Witch's Flower

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★★

  • Abducted in Plain Sight

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★½

  • Cars 3

    ★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★★

  • The Florida Project

    ★★½

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★★

  • Okja

    ★★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • It Comes at Night

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★★½

  • Columbus

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • A Ghost Story

    ★★★★★

  • Ingrid Goes West

    ★★★½

  • The Big Sick

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • Mindhorn

    ★★★

  • 20th Century Women

    ★★★★

  • Split

    ★★★★½

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★½

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★★★

  • Suicide Squad

    ★½

  • Your Name.

    ★★★★★

  • Colossal

    ★★★★

  • Independence Day: Resurgence

  • Finding Dory

    ★★★★

  • Now You See Me 2

    ★★

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★★½

  • Warcraft

    ★★★

  • The Neon Demon

    ★½

  • Paterson

    ★★★★½

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★★★

  • Don't Think Twice

    ★★★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★★

  • Hail, Caesar!

    ★★★½

  • Horace and Pete

    ★★★★★

  • Holy Hell

    ★★★½

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★

  • And Then There Were None

    ★★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★★

  • Creed

    ★★★★½

  • The Night Before

    ★★★

  • Adventure Time: Stakes

    ★★★★½

  • The Big Short

    ★★★★

  • The Good Dinosaur

    ★★½

  • The Blackcoat's Daughter

    ★★★★

  • Anomalisa

    ★★★½

  • Sinister 2

    ★★½

  • The Lobster

    ★★★½

  • Ant-Man

    ★★★★