TCultureVulture has logged 32 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Trip to Greece

The Trip to Greece

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Guest

The Guest

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Founder

The Founder

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Master Z: Ip Man Legacy

Master Z: Ip Man Legacy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Texas Chainsaw 3D

Texas Chainsaw 3D

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Swing Shift

Swing Shift

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Wind Walker

The Wind Walker

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
Sherlock, Jr.

Sherlock, Jr.

1924
×
Read the review Edit this entry  
20
The Omega Man

The Omega Man

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spirits of the Dead

Spirits of the Dead

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Heretics

The Heretics

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Mechanic

The Mechanic

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ice Spiders

Ice Spiders

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
International Falls

International Falls

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
31

31

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Message from the King

Message from the King

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
#Alive

#Alive

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Gravedancers

The Gravedancers

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Perfect Murder

A Perfect Murder

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Get Duked!

Get Duked!

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
Read the review Edit this entry  
02
Alternative Math

Alternative Math

2017
×
Read the review Edit this entry  
02
8MM 2

8MM 2

2005
×
Read the review Edit this entry  
01
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
Read the review Edit this entry