Sort by

TCultureVulture has logged 32 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Death of Me

Death of Me

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Caller

The Caller

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
It Could Happen to You

It Could Happen to You

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Devil Is a Sissy

The Devil Is a Sissy

1936
×
Read the review Edit this entry  
25
The House of Fear

The House of Fear

1945
×
Read the review Edit this entry  
24
Death on the Nile

Death on the Nile

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Vanished

The Vanished

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Border

Border

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Rhythm Section

The Rhythm Section

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
King Kong

King Kong

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
100% Wolf

100% Wolf

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Easy A

Easy A

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
White Fang

White Fang

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Zapped!

Zapped!

1982
×
Read the review Edit this entry  
10
You Cannot Kill David Arquette

You Cannot Kill David Arquette

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Terror Within

The Terror Within

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ghosts of War

Ghosts of War

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Midnighters

Midnighters

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
King Kong

King Kong

1933
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Save Yourselves!

Save Yourselves!

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Don't Hug Me I'm Scared 2

Don't Hug Me I'm Scared 2

2014
×
Edit this entry  
05
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
New Year, New You

New Year, New You

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Death Machine

Death Machine

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Don't Hug Me I'm Scared

Don't Hug Me I'm Scared

2011
×
Edit this entry  
03
Midnight Kiss

Midnight Kiss

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Cruel Jaws

Cruel Jaws

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry