• The Mole Agent

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★½

  • Amulet

    ★★★

  • His House

    ★★★½

  • Bad Hair

    ★★½

  • My Spy

    ★★★

  • Dolittle

    ★★

  • Midnight Kiss

    ★★

  • The App

    ★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • Togo

    ★★★

  • Ip Man 4: The Finale

    ★★½

  • A Christmas Carol

    ★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★

  • Hard Night Falling

    ★½

  • 6 Underground

    ★★½

  • Trauma Center

    ★½

  • A Nasty Piece of Work

    ★★

  • Spies in Disguise

    ★★★

  • Christmas Town

    ★★

  • The Knight Before Christmas

    ★★

  • Grand Isle

    ★★

  • Lady and the Tramp

    ★★½

  • Primal

    ★★

  • Frozen II

    ★★★

  • The Little Mermaid Live!

  • Klaus

    ★★★

  • Pilgrim

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Rebooted

  • Rattlesnake

    ★★

  • Kill Chain

    ★★

  • Eli

    ★★

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★

  • The Dustwalker

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • Earthquake Bird

    ★★½

  • Mister America

    ★★

  • Uncanny Annie

    ★★

  • Gemini Man

    ★★

  • Doom: Annihilation

    ★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Sturgill Simpson Presents Sound & Fury

  • Loon Lake

    ★½

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★½

  • Fractured

    ★★½

  • In the Shadow of the Moon

    ★★★

  • In the Tall Grass

    ★½

  • VFW

    ★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ★★★

  • Guns Akimbo

    ★★

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Synchronic

    ★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • Blood Quantum

    ★★★

  • Once Were Brothers: Robbie Robertson and The Band

    ★★★

  • Rodman: For Better or Worse

    ★★★

  • The Laundromat

    ★★½

  • Joker

    ★★★

  • The Assistant

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • The Fanatic

    ★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★

  • Float