• Apocalypto

    ★★★½

  • Sense and Sensibility

    ★★★½

  • Unbreakable

    ★★★½

  • Ong Bak: Muay Thai Warrior

    ★★★½

  • The Ring

    ★★★½

  • Road to Perdition

    ★★★½

  • Let the Right One In

    ★★★½

  • Bound

    ★★★½

  • Saint Maud

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Hercules

    ★★★½

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★½

  • Hunter Hunter

    ★★★½

  • The Intouchables

    ★★★½

  • Dredd

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Great Mouse Detective

    ★★★½

  • Jumanji

    ★★★½